CO WARTO WIEDZIEĆ, ABY WYBRAĆ DOBRY WĘZEŁ

Muszkę można zakładać nie tylko do smokingu(czarna) i fraka(biała), ale również nosimy ją na co dzień do garnituru czy ubrania koordynowanego.

Muszka do codziennego noszenia powinna być:
. kolorowa i wzorzysta,
. do wiązania, absolutnie niedopuszczalne są muszki fabrycznie upięte.

Muszka do codziennego ubrania podkreśla jego indywidualność i wyjątkowość. Kolory łączymy na zasadzie doboru koloru dominującego na muszce do koloru marynarki, a jeśli marynarka jest we wzór, to do dominującego koloru we wzorze marynarki. Do całości potrzebna będzie jeszcze chusteczka w górnej kieszonce marynarki, której kolor dobieramy do koloru dominującego na muszce. Zabawa z muszką na co dzień (dobór odpowiednich wzorów i kolorów) może okazać się świetną zabawą i da tą pewność, że strój jest jedyny w swoim rodzaju a prezentująca się w nim osoba ubrana jest doskonale i stosownie do okoliczności. Ponadto osoba ta daje przykład swojemu otoczeniu, że można inaczej, ale równie elegancko i z klasą. Muszka dobrze kolorystycznie dobrana do całości nadaje naszemu ubraniu nutę wyrafinowanej i niewymuszonej elegancji.
Wiązanie muszki wymaga pewnej wprawy, trywializując można powiedzieć, że muszkę wiąże się jak sznurówkę, spróbujcie to naprawdę proste. Są dwa sposoby wiązania muszki: zwykły i klasyczny

 
LISTA WĘZŁÓW I ICH OPISY
 
Wiązanie zwykłe
 
prezentacja węzła
 
 
Wiązanie klasyczne
 
Prezentacja węzła