Four in hand pojedynczy

Lekko asymetryczny pasuje prawie do wszystkich rodzajów kołnierzyka a nie nadje się tylko do koszul z szeroko rozstawionymi koniuszkami kołnierzyka (tzw. Włoskiego kroju).
Mężczyźni niskiego wzrostu, szczupli i o wysmukłej twarzy. Powinni go unikać mężczyźni postury "okazałej" i szerokiej szyj.

Węzeł ten - określany czasem jako "węzeł w czwórkę" - nie bez powodu uważany jest za prosty, wszak łatwo się go wiąże i mimo to wygląda elegancko. Four-in-hand jest uniwersalny i pasuje prawie do każdego fasonu kołnierzyka.
Zazwyczaj jest to pierwszy węzeł, którego uczy się mężczyzna. Spotyka się go jeszcze pod innymi nazwami, takimi jak "węzeł włoski" albo "węzeł staroniemiecki" - w zależności od kraju, który uważa, że właśnie tam powstało to wiązanie. Dodatkowa zaleta: - technika wiązania chroni krawat!
W kilku słowach:

. asymetrzyczny
. do wąskich i nieco szerszych kołnierzyków
. klasyczny
. rozwiązuje się sam
. na wszelkie okazje.

Ważne
Wielu zwolenników Four-in-hand stara się zawiązać krawat jak najprecyzyjniej, tymczasem dla tego typu węzła charakterystyczna jest asymetria! Właśnie dzięki niej może on służyć nie tylko jako węzeł inicjujący, lecz jest również odpowiedni dla wszystkich, którzy chcą zademonstrować swój indywidualizm czy urok. Jeżeli dla Ciebie ważne jest, aby węzeł był symetryczny, będziesz pewnie bardziej zadowolony z prostego węzła windsorskiego.


 
powrót